Typy kompresie

Cielená kompresia

Kompresia je v produkte rozložená tak, aby bola najsilnejšia v oblasti svalu. Dochádza tak k jeho maximálnej stabilizácii (eliminácia triašky = úspora energie a prevencia úrazov) a zároveň podpore krvného obehu pre podporu výkonnosti. Cielená kompresia sa nachádza najmä v produktovom rade Extreme (lýtkové a stehenné návleky, krátke nohavice) a tiež u ramenných návlekov Arm Sleeve.

Odstupňovaná kompresia

Najbežnejší typ kompresie pre rozvoj výkonnosti a lepšiu regeneráciu všetkých športovcov. Kompresia je konštruovaná tak, že najväčší tlak je tesne nad členkom a smerom ku kolenu postupne klesá. Tým je zaistená optimálna podpora krvného obehu (zásobenie svalu kyslíkom a odplavovanie škodlivých metabolitov) a zároveň stabilizácia svalu, väzov a šliach ako prevencia pred zranením. Odstupňovaná kompresia je použitá vo väčšine produktových radov (Classic, Neon, Air, Thermo, Start, Relax).

Zdravotná kompresia

Je špecifický typ odstupňovanej kompresie, ktorý pri použití v športe chráni sval pred rozvojom kŕčových žíl a trombotických ochorení. Rozloženie a sila tlakov zodpovedajú zdravotnej norme pre 2. kompresnú triedu (CCL 2; 23 – 32 mmHg). Ideálna pre športovcov, ktorí už majú isté zdravotné problémy a chcú počas športových aktivít predchádzať ich ďalšiemu rozvoju. Zdravotná kompresia je použitá v unikátnom produkte ROYAL BAY® Therapy.