Materiály

Dvojito ovíjaná LYCRA®

Kompresívne účinky všetkých našich produktov zabezpečuje elastan LYCRA® Fibre. Vysoko kvalitný, ľahký a vo forme vlákna takmer neviditeľný materiál, ktorý je unikátny pre svoju vysokú odolnosť a schopnosť udržať si svoje kompresné vlastnosti v čase.

Holé vlákno elastanu môže dráždiť citlivú pokožku. LYCRU® preto ovíjame dvojitým ochranným vláknom, aby sme vytvorili príjemnú povrchovú úpravu materiálu, zaistili lepšiu ochranu elastického vlákna a zaistili tak dlhšiu životnosť a kvalitu našich produktov ROYAL BAY®.

Mikrovlákno

Mikrovlákno je priadza spradená z vysokého počtu tenučkých vlákien. Desať kilometrov jedného takého vlákna neváži ani celý gram. Výrobky z mikrovlákna sú veľmi príjemné na dotyk, pohodlne sa nosia, skvele sajú a odvádzajú pot a vyznačujú sa dlhou životnosťou. Kvôli týmto benefitom používame mikrovlákno vo všetkých našich kompresných produktoch ROYAL BAY®.

Dlhovláknitá česaná bavlna

Pre výrobu produktov ROYAL BAY® s podielom bavlny používame výhradne dlhovláknitú česanú bavlnu. Vlákno takejto bavlny je až trikrát dlhšie ako u bežnej obyčajnej bavlny. Tento typ materiálu zaisťuje dostatočné prekrývanie vlákien v úplete a vďaka tomu zostávajú naše bavlnené výrobky dlhšie funkčné.

Sanitized® Silver

Sanitized® Silver (aktívna biocídna zložka: dusičnan strieborný) je špičková švajčiarska antimikrobiálna úprava. Funguje na báze iónov striebra a neobsahuje žiadne potenciálne problematické nanostriebro. Úprava Sanitized® Silver je nevyprateľná a vyniká tak svojou vysokou stálosťou a účinnosťou. Táto úprava je úplne bezpečná pre ľudský organizmus aj životné prostredie.

Úprava Sanitized® Silver je vo výrobkoch ROYAL BAY® aplikovaná priamo na povrchu textilných vlákien. Teda tam, kde dochádza k množeniu baktérií a plesní. Striebro spoľahlivo účinkuje proti širokému spektru mikroorganizmov. Ióny striebra narušujú bunkovú stenu a tým spôsobujú zánik bunky. Spoľahlivo tak zabránia ďalšiemu množeniu a vzniku kolónií, ktoré sú často rezistentné i voči bežnému praciemu cyklu. Vďaka tomu striebro pôsobí ako dezodorant a zabraňuje vzniku nepríjemných pachov. Súčasne chráni textilné vlákna pred poškodením a zvyšuje trvanlivosť výrobku.